Trackování na telefonu během (nejen) ultratrailových závodů

Během vašich závodů je možné nechat se trackovat naší aplikací. Pozor: použití trackovací aplikace nenahrazuje klasické kontroly v závodě, stejně tak nezaručujeme 100% funkčnost (aplikace není 100% spolehlivá a zejména špatně funguje na "vracečkách"). Průběžné (i konečné) výsledky závodu lze sledovat na mapě, nebo ve výsledkovce. Můžete si jí linkovat z vašeho webu. URL bude vypadat nějak takto: {ID} jen nahradíte IDčkem, které dostal Váš závod.

Jak závod vytvořit?

 1. Přihlas se na webu Dencesty.cz. Pokud zde nemáš účet, musíš si nejprve udělat registraci.
 2. Po přihlášení se ti v hlavním menu vlevo dole objeví nová položka "Mobilní aplikace" (viz printscreen). Klikni na ni, pak vyber možnost "Vytvořit novou trasu".
 3. Cvicna1
 4. Zadej potřebné náležitosti testovací trasy, včetně názvu a časového rozmezí, kdy je třeba trasu absolvovat.
 5. Cvicna2
 6. Poté je třeba naimportovat GPX soubor s vedením trasy. Vytvořit ho můžeš tak, že trasu naklikáš na serveru Mapy.cz, pak si ho odtamtud vyexportuješ a následně naimportuješ k údajům o trase na Dencesty.cz (kliknutím na "Průchozí body" a následným výběrem "Nahrát GPX soubor").
 7. Cvicna3
 8. Pak už se ti testovací trasa objeví v mobilní aplikaci. Vyber příslušný závod, klikni na "Start závodu" a můžeš vyrazit. :-)

Proč aplikaci vyzkoušet

V dnešní době téměř každý běžec nosí na ruce počítač, meří čas, kalorie a sdílí svoje okruhy na facebooku. Co nového může další trackovací aplikace přinést? Hlavní motivací je sdílení výsledků on-line při závodě mezi závodníky při co největší úspoře baterie vašeho telefonu, nemusíte si tedy s kamarádem psát, vše přehledně vidíte na displeji. Co aplikace umí:
 • Meření rychlosti a vzdálenosti závodníka na trati
 • Informace o pozici a rychlosti soupeřů (kteří mají nainstalovánu aplikaci také) přímo v telefonu.
 • Kdokoli vás může sledovat - on-line mapa s polohou závodníků.
  Podívejte se na již proběhlé závody.
 • Aplikace šetří vaši baterii oproti běžným trackerům (řídké logování po 400m nebo 5 minutách), nejvíc vás tedy stojí "sledování displeje".

Minimální požadavky

Co pro on-line výsledky potřebujete?
 • Smartphone - iOS 7 nebo vyšší, Android 4.1 nebo vyšší
 • Internet v mobilu - na rychlosti nezáleží, stačí vám 2G (u některých závodů je roaming výhodou)
 • Záložní zdroj (powerbanku) pro telefon - běžná baterie při trackování vydrží cca 16h
 • Založit si účet na stránkách www.dencesty.cz pokud ho již nemáš. (Omlouváme se, nesnažíme se propagovat konkurenční závod, pouze aplikaci primárně vyvíjíme pro Den cesty a zatím nejsme tak daleko, abychom měli separátní databázi běžců)

Návod na instalaci

zde je návod krok za krokem. Pokud v některém bodě budeš mít problém, napiš nám (facebook nebo email).
 1. Pro založení účtu pro trackování navštivte stránku: registrace. Pokud už jse se někdy Dne cesty účastnili, tento krok můžete vynechat (jděte přímo na bod 3.)
 2. Zkontroluj svůj email, zda-li ti dorazil potvrzovací email a svou registraci potvrď kliknutím na link, který ti přijde.
 3. Dle telefonu:
 4. Spusť aplikaci v telefonu a přihlaš se svým účtem.
 5. Po přihlášení bys měl vidět v seznamu závodů svůj závod. Kliknutím závod vybereš a zahájíš tak odesílání pozice na server - pozor kliknout se ti podaří až 10 minut před startem. Pokud chceš vyzkoušet funkcionalitu, vyber si jiný závod, který zde máme jako demo (vše podstatné tam uvidíš).
 6. Po výběru závodu již stačí kliknout na "Start závodu" a telefon začne odesílat údaje o pozici závodníka na server (při nedostatku baterie doporučujeme vypnout logování - tlačítko se změní na "Ukončit závod").
 7. Pod tlačítkem "Walker List" se pak schovává seznam závodníků, kteří odstartovali stejný závod v pořadí, dle posledního logu.

Pokud chcete vývoj aplikace podpořit, pište své postřehy, náměty a problémy s aplikací na info@dencesty.cz. Případné finanční příspěvky přijímáme na účtu č.: 2501365701/2010 (prosíme uveďte svůj email ve zprávě pro příjemce, rádi vám poděkujeme).